MS3510018
DigiKey Part Number
570-MS3510018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3510018
Description
ICL 10 OHM 18A 35MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms 18 A 1.378" (35.00mm)
Category
Current - Steady State Max
18 A
Manufacturer
Vishay Ametherm
R @ Current
50 mOhms
Series
Diameter
1.378" (35.00mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
10 Ohms