AS322R025
DigiKey Part Number
570-AS322R025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS322R025
Description
ICL 2 OHM 25% 25A 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2 Ohms ±25% 25 A 1.181" (30.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
25 A
Series
R @ Current
18.5 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.181" (30.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.673" (17.10mm)
R @ 25°C
2 Ohms