CX-100.000MBE-T
DigiKey Part Number
887-1975-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1975-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1975-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX-100.000MBE-T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)