9HT11-32.768KEZF-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 69 946
Datasheet
ECS Inc.
ECS Inc.
IQD Frequency Products
Parametric Equivalent
Abracon LLC
Parametric Equivalent
IQD Frequency Products
32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
9HT11-32.768KEZF-T
DigiKey Part Number
9HT11-32.768KEZF-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT11-32.768KEZF-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF