9HT10-32.768KDZC-T
DigiKey Part Number
887-1505-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1505-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1505-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT10-32.768KDZC-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
9HT10-32.768KDZC-T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
9pF