8Z-24.000MEEV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 8 182
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 12 678
Datasheet
CTS-Frequency Controls
In Stock: 98
CTS-Frequency Controls
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Z-24.000MEEV-T
DigiKey Part Number
8Z-24.000MEEV-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-24.000MEEV-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)