8Y-27.120MEEQ-T
DigiKey Part Number
887-1480-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1480-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1480-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-27.120MEEQ-T
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Detailed Description
27.12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)