8Y-27.120MDIE-T
DigiKey Part Number
887-8Y-27.120MDIE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-27.120MDIE-T
Description
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Detailed Description
27.12 MHz ±20ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)