8Y-26.000MDIV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 1 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Y-26.000MDIV-T
DigiKey Part Number
887-8Y-26.000MDIV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-26.000MDIV-T
Description
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)