8J-32.000MEEV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 4 909
Datasheet
Abracon LLC
IQD Frequency Products
In Stock: 295
Jauch Quartz
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8J-32.000MEEV-T
DigiKey Part Number
887-8J-32.000MEEV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8J-32.000MEEV-T
Description
1.2X1.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.2x1)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)