7M-25.000MAHE-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 352
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 906
Aker Technology Corp
In Stock: 970
Aker Technology Corp
EPSON
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-25.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1783-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-25.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
7M-25.000MAHE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)