2499-003-X7W0-103ZLF
DigiKey Part Number
410-1271-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2499-003-X7W0-103ZLF
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 250V AXIAL
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 250V 20 A Axial, Bushing
Category
Voltage - Rated
250V
Current
20 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient
X7W
Size / Dimension
0.250" Dia x 0.468" L (6.35mm x 11.89mm)
Capacitance
10000 pF
Thread Size
12-28
Tolerance
-20%, +80%