2404-000-X5U0-102PLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF Feed Through Capacitor 500V 20 A Axial - Threaded Terminals
2404-000-X5U0-102PLF
DigiKey Part Number
410-1032-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2404-000-X5U0-102PLF
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
500V
Manufacturer
Current
20 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Insertion Loss
20dB @ 100MHz
Part Status
Active
Temperature Coefficient
X5U
Type
Feed Through
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Capacitance
1000 pF
Size / Dimension
0.227" Dia x 0.375" L (5.77mm x 9.53mm)
Tolerance
0%, +100%