CMF23H-473111-B
DigiKey Part Number
237-2283-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23H-473111-B
Description
CMC 47MH 1.1A 2LN TH
Detailed Description
47 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.1A DCR 884mOhm
EDA/CAD Models
CMF23H-473111-B Models
Category
Current Rating (Max)
1.1A
DC Resistance (DCR) (Max)
884mOhm
Series
Voltage Rating - AC
300V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
47 mH @ 10 kHz