TMS320C6410ZTSA400
DigiKey Part Number
296-42802-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMS320C6410ZTSA400
Description
IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 400MHz 288-FCBGA (23x23)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TMS320C6410ZTSA400 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
On-Chip RAM
160kB
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case
288-BBGA, FCBGA
Interface
Host Interface, I2C, McASP, McBSP
Supplier Device Package
288-FCBGA (23x23)
Clock Rate
400MHz