T3HVD1500-200
DigiKey Part Number
1133-T3HVD1500-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3HVD1500-200
Description
HIGH VOLTAGE DIFFERENTIAL PROBE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50:1, 500:1 Voltage Probe, Differential 200MHz 6.693" (170.00mm) Black and Red Oscilloscope Probe Test Lead 10M Input Resistance CAT II 1000V, CAT III 600V
Category
Bandwidth
200MHz
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Resistance - Input
10M
Series
Voltage - Max
CAT II 1000V, CAT III 600V
Packaging
Box
Capacitance - Input
2pF
Part Status
Active
Cable Length
6.693" (170.00mm)