QSZH-125-NR1-30MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 20 000
Datasheet
New Product
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.226" (5.75mm) 4 to 1 Black 0.098' (30.00mm, 1.18")
QSZH-125-NR1-30MM
DigiKey Part Number
1111-QSZH-125-NR1-30MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSZH-125-NR1-30MM
Description
I/O CONNECTORS QSZH-125-NR1-30MM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.049" (1.24mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Abrasion and Cut Resistant, Adhesive Lined, Fluid Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.098' (30.00mm, 1.18")
Shelf Life
36 Months
Inner Diameter - Supplied
0.226" (5.75mm)