TMS-CCUV-SLEEVE-5-X-65MM
DigiKey Part Number
TMS-CCUV-SLEEVE-5-X-65MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMS-CCUV-SLEEVE-5-X-65MM
Description
PROTECT SLV HEATSHNK 12.7MMX65MM
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Protective Sleeve, Heat Shrinkable For NBC and TMS Heat Shrinkable Sleeves and TMS Cable Markers
Category
Accessory Type
Protective Sleeve, Heat Shrinkable
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
For Use With/Related Products
NBC and TMS Heat Shrinkable Sleeves and TMS Cable Markers
Series
Material
Fluoropolymer
Packaging
Box
Features
0.50" Dia x 2.56" L (12.7mm x 65.0mm)