SCT-NO.2-E5-0-50MM
DigiKey Part Number
A105285-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCT-NO.2-E5-0-50MM
Description
HEATSHRINK 0.355" X 0.164' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.355" (9.02mm) 4 to 1 Black 0.164' (50.00mm, 1.97")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.090" (2.29mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.164' (50.00mm, 1.97")
Inner Diameter - Supplied
0.355" (9.02mm)