RNF-3000-1.5/0.5-7-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.059" (1.50mm) 3 to 1 Violet 1968.5' (600.0m)
RNF-3000-1.5/0.5-7-SP
DigiKey Part Number
A119817-600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-1.5/0.5-7-SP
Description
HEATSHRINK 0.059" X 1968.5' VIO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.018" (0.45mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.018" (0.46mm)
Series
Material
Packaging
Spool
Features
Flame Retardant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
1968.5' (600.0m)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
0.059" (1.50mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
RNF-3000-1.5/0.5-7-SPTE Connectivity01111-RNF-3000-1.5/0.5-7-SP-NDkr 23,04130Parametric Equivalent
Available To Order
Check Lead Time
Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
6 000kr 19,07047kr 114 422,82
Alternate Color
HEATSHRINK 0.059" RED METER
In-Stock: 548
HEATSHRINK 0.059" X 1968.5' GRAY