RNF-100-1/2-BK-1.5IN
DigiKey Part Number
RNF-100-1/2-BK-1.5IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-100-1/2-BK-1.5IN
Description
HEAT SHRINK TUBING
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.500" (12.70mm) 2 to 1 Black 0.125' (38.10mm, 1.50")
Category
Recovered Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
95°C
Length
0.125' (38.10mm, 1.50")
Inner Diameter - Supplied
0.500" (12.70mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.250" (6.35mm)