RNF-100-1/16-0-STK is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 0
Datasheet
3M
In Stock: 333
Panduit Corp
TE Connectivity
TE Connectivity
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.063" (1.60mm) 2 to 1 Black 4.00' (1.22m)
RNF-100-1/16-0-STK
DigiKey Part Number
484-RNF-100-1/16-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-100-1/16-0-STK
Description
RNF-100-1/16-0-STK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Recovered Wall Thickness
0.017" (0.43mm)
Packaging
Bag
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
95°C
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
0.063" (1.60mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.031" (0.79mm)