RMW-95/29-1200/ADH-0
DigiKey Part Number
A115932-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMW-95/29-1200/ADH-0
Description
HEATSHRINK 3.74" X 3.94' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 3.740" (95.00mm) 3 to 1 Black 3.94' (1.20m)
Category
Inner Diameter - Recovered
1.140" (28.96mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.140" (3.56mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
3.94' (1.20m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
3.740" (95.00mm)