QSZH-125-NR1-50MM
DigiKey Part Number
A119603-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSZH-125-NR1-50MM
Description
HEATSHRINK 0.226" X 0.164' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.226" (5.75mm) 4 to 1 Black 0.164' (50.00mm, 1.97")
Category
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Mfr
Material
Series
Features
Abrasion and Cut Resistant, Adhesive Lined, Fluid Resistant
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Shrink Temperature
110°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
36 Months
Length
0.164' (50.00mm, 1.97")
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
0.226" (5.75mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.049" (1.24mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 6 290
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 2,10000kr 2,10
5kr 1,75200kr 8,76
10kr 1,61500kr 16,15
20kr 1,48700kr 29,74
50kr 1,33020kr 66,51
100kr 1,22250kr 122,25
250kr 1,09440kr 273,60
500kr 1,00664kr 503,32
1 000kr 0,94004kr 940,04
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK 0.226" X 0.098' BLACK
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.226" X 0.088' BLACK