MFT-MT2000-NO.14-0-SP
DigiKey Part Number
484-MFT-MT2000-NO.14-0-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFT-MT2000-NO.14-0-SP
Description
HEATSHRINK 0.014" BLACK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.014" (0.36mm) 2.5 to 1 Black Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Inner Diameter - Recovered
0.008" (0.20mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.006" (0.15mm)
Series
Material
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Features
Strain Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Spool Size
2500.0' (762.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.014" (0.36mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 2 246 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 166,77000kr 166,77
5kr 137,26600kr 686,33
10kr 126,24500kr 1 262,45
20kr 116,10500kr 2 322,10
50kr 112,88380kr 5 644,19
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK 0.014" BLACK