Image for HX-CT-50M-12.7-OUT-5 is not available
HX-CT-50M-12.7-OUT-5
DigiKey Part Number
484-HX-CT-50M-12.7-OUT-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HX-CT-50M-12.7-OUT-5
Description
PRINTABLE CONTINOUS TUBING
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.500" (12.70mm) 2 to 1 Green 164.0' (50.0m)
Category
Inner Diameter - Supplied
0.500" (12.70mm)
Mfr
Inner Diameter - Recovered
0.252" (6.40mm)
Series
Recovered Wall Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Box
Material
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C