ESZH-CAP-NO.1-35MM
DigiKey Part Number
484-ESZH-CAP-NO.1-35MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESZH-CAP-NO.1-35MM
Description
HEATSHRINK CAP CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Cap Clear
Category
Large Diameter Recovered
0.177" (4.50mm)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Small Diameter Supplied
0.177" (4.50mm)
Packaging
Box
Small Diameter Recovered
0.177" (4.50mm)
Part Status
Active
Large Recovered Length
0.834" (21.18mm)
Type
Cap
Total Length Supplied
1.378" (35.00mm)
Color
Clear
Shelf Life
36 Months
Material
Polyolefin (PO), Irradiated
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Large Diameter Supplied
0.224" (5.69mm)