DWHF-4.5/1.5-0-STK
DigiKey Part Number
484-DWHF-4.5/1.5-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWHF-4.5/1.5-0-STK
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.177" (4.50mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.059" (1.50mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.039" (0.99mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.177" (4.50mm)