81A0111-16-2 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 81A0111-16-2-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 81A0111-16-2 |
Description | HOOK-UP STRND 16AWG 600V RED |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 AWG Hook-Up Wire 19/29 Red 600V |
Datasheet | Datasheet |
Category | Jacket (Insulation) Material |
Mfr | Jacket (Insulation) Diameter 0.068" (1.73mm) |
Packaging Bulk | Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm) |
Part Status Active | Voltage 600V |
Cable Type | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |