55A9002-30-5
DigiKey Part Number
484-55A9002-30-5-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A9002-30-5
Description
HK-UP SOLID30AWG 600V GREEN FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire Solid Green 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C