55A1121-26-6/9-9
DigiKey Part Number
55A1121-26-6/9-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1121-26-6/9-9
Description
CABLE 2CON 26AWG WHT SHLD FEET
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White 26 AWG Braid Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Shield Coverage
85%
Jacket (Insulation) Diameter
0.097" (2.46mm)