55A0111-18-6
DigiKey Part Number
55A0111-18-6-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-18-6
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/30 Blue 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.060" (1.52mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Conductor Strand
19/30
Spool Size
2000.0' (609.6m)
Additional Resources
In-Stock: 1 366 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1kr 17,24000kr 17,24
5kr 15,43600kr 77,18
10kr 14,70600kr 147,06
25kr 13,78320kr 344,58
50kr 13,12260kr 656,13
100kr 12,48860kr 1 248,86
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOKUPSTRND18AWG 600V WHITE FEET
In-Stock: 3614
HOOK-UP STRND 18AWG600V RED FEET
In-Stock: 3789
HOOK-UP STRND 18AWG 600V YELLOW