55A0111-12-3
DigiKey Part Number
55A0111-12-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-12-3
Description
HOOK-UP STRND 12AWG 600V ORANGE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 37/28 Orange 600V
Category
Conductor Material
Jacket (Insulation) Diameter
0.103" (2.62mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Qualification
MIL-W-22759 and MIL-C-27500
Conductor Strand
37/28
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
2 000kr 13,30089kr 26 601,78
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 12AWG BROWN FEET
In-Stock: 3137
HOOK-UP STRND 12AWG 600V GREEN