44A0111-12-9
DigiKey Part Number
484-44A0111-12-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-12-9
Description
44A0111-12-9 FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 37/28 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.108" (2.74mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C