W93-X112-50
DigiKey Part Number
PB440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W93-X112-50
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 277VAC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 50A 277 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
50A
Series
Voltage Rating - AC
277 V