W23-X1A1G-50
DigiKey Part Number
PB411-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W23-X1A1G-50
Description
CIR BRKR THRM 50A 240VAC 50VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 50A 240 V AC 50 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
50A
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V