SSR-480A25
DigiKey Part Number
PB3342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSR-480A25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Category
Voltage - Input
90 ~ 280VAC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 660 V
Series
Load Current
25 A
Termination Style
Screw Terminal
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C