TLM1JER030FTD
DigiKey Part Number
1712-TLM1JER030FTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLM1JER030FTD
Description
TLM 0603 0.125W R030 1% 100PPM 5
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Metal Foil
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)