RN73C1E5K9BTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
5.9 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RN73C1E5K9BTDF
DigiKey Part Number
RN73C1E5K9BTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C1E5K9BTDF
Description
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73C1E5K9BTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)