CRGV0603J7M5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 4 335
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
7.5 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRGV0603J7M5
DigiKey Part Number
CRGV0603J7M5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0603J7M5
Description
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV0603J7M5 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)