CRGH0805F15R
DigiKey Part Number
CRGH0805F15R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805F15R
Description
RES 15 OHM 1% 1/3W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH0805F15R Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)