CRG1206F13K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 14 750
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Vishay Dale
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
13 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRG1206F13K
DigiKey Part Number
CRG1206F13K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG1206F13K
Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG1206F13K Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)