352147KFT
DigiKey Part Number
A116072TR-ND - Tape & Reel (TR)
A116072CT-ND - Cut Tape (CT)
A116072DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
352147KFT
Description
RES SMD 47K OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
47 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
352147KFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)