HPP845E031R5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HPP845E031R5 |
Description | SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 3% SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Humidity, Temperature 0 ~ 100% RH I2C ±3% RH 5 s Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HPP845E031R5 Models |
Category | Accuracy ±3% RH |
Manufacturer TE Connectivity Measurement Specialties | Response Time 5 s |
Series | Voltage - Supply 1.5V ~ 3.6V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Sensor Type Humidity, Temperature | Package / Case 6-VDFN Exposed Pad |
Humidity Range 0 ~ 100% RH | Supplier Device Package 6-DFN (3x3) |