CSJ-RGFB-200-MHF4
DigiKey Part Number
343-CSJ-RGFB-200-MHF4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSJ-RGFB-200-MHF4
Description
COAX CBL RP-SMA TO MHF4 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to I-PEX MHF4 0.81mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSJ-RGFB-200-MHF4 Models
Category
2nd Connector
I-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
7.874" (200.00mm)
Style
RP-SMA to I-PEX MHF4
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector
RP-SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz