ANT-916-WRT-UFL-150
DigiKey Part Number
343-ANT-916-WRT-UFL-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-WRT-UFL-150
Description
RF ANT 915MHZ DOME UFL -150
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Dome U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-916-WRT-UFL-150 Models
Category
Antenna Type
Dome
VSWR
1.5
Packaging
Bag
Gain
4.4dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.394" (10.00mm)
Frequency Range
902MHz ~ 930MHz