T4130012121-000
DigiKey Part Number
A142118-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4130012121-000
Description
CONN PLUG MALE 12POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T4130012121-000 Models
Category
Shell Material
Copper Alloy
Packaging
Bulk
Color
Silver
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
1.5A
Shell Size - Insert
M12-12
Voltage Rating
30V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C