GELWRAP-33/10-250(B12)
DigiKey Part Number
17-GELWRAP-33/10-250(B12)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GELWRAP-33/10-250(B12)
Description
WIRE SPLICE WRAP AROUND COVER
Customer Reference
Detailed Description
Wire Splice Wrap Around Splice Cover 10.00" (254.0mm)
Category
Type
Wrap Around Splice Cover
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Diameter - Inside
0.400" ~ 1.300" (10.16mm ~ 33.02mm)
Series
Length - Overall
10.00" (254.0mm)