KN1751BS1/4
KN1751BS1/4
KN1751BS1/4
DigiKey Part Number
450-1704-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN1751BS1/4
Description
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Knurled, Straight Knob 0.250" (6.35mm) Shaft with No Indicator Metal Black
Category
Diameter
1.750" (44.45mm)
Manufacturer
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Height
0.622" (15.80mm)
Series
Indicator
No Indicator
Packaging
Bulk
Material
Metal
Part Status
Active
Color
Black
Style
Cylindrical
Features
6-32 Set Screw (2), Spinner
Type
Knurled, Straight
Base Product Number
Shaft Size
0.250" (6.35mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 647
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 424,95000kr 424,95
5kr 373,31800kr 1 866,59
10kr 354,87000kr 3 548,70
25kr 333,40920kr 8 335,23
50kr 319,12600kr 15 956,30
100kr 306,32270kr 30 632,27
250kr 291,39912kr 72 849,78
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
KNOB KNURLED 0.250" METAL