YFF31HC1H153MT000N
DigiKey Part Number
445-8048-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8048-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8048-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF31HC1H153MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 50V 1206
Detailed Description
0.015 µF Feed Through Capacitor 50V 10 A 1.5mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF31HC1H153MT000N Models
Category
Current
10 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
40dB @ 40MHz ~ 2GHz
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
0.015 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated
50V